Ile zarabia kurier miejski? Zostań kierowcą delivo!

Ile-zarabia-kurier-miejski-zostan-kierowca-delivo-1

Nie wszyscy wiedzą, że praca kuriera miejskiego może być świetnym sposobem na bycie swoim szefem. Pozwala ona na elastyczne dopasowanie godzin pracy i wybór najbardziej opłacalnych zleceń. Zatem czy warto pracować jako kurier miejski? Zobacz, jakie zarobki możesz osiągnąć w delivo!

Praca kuriera miejskiego w skrócie

Pracując jako kurier miejski, dostarczasz najczęściej przesyłki firmowe i zakupy. Odbierasz je z biura, sklepu spożywczego, drogerii czy kwiaciarni i zawozisz do odbiorcy na terenie tego samego miasta. Czasem są to koperty z dokumentami a czasem bukiet róż, dlatego ważne jest odpowiednie obchodzenie się z każdą przesyłką.

Najważniejsze jest to, aby przesyłkę dostarczyć tego samego dnia. Jednak w delivo obsługujemy także dostawy w ciągu godziny. Dla kuriera oznacza to priorytetowe obsłużenie zamówienia a także większy zarobek.

Wszystkie zlecenia i rozliczenia widzisz na pulpicie aplikacji w swoim smartfonie. Tam akceptujesz kolejne zadania do wykonania i dostajesz informacje o adresie nadania i doręczenia przesyłki.

Sposób rozliczeń

Pracując jako kurier miejski delivo, wynagrodzenie dostajesz co tydzień. W poniedziałek rano wysyłamy Ci zestawienie przejazdów za poprzednie 7 dni. Po zweryfikowaniu wszystkich danych (wtorek lub środę) przelewamy wynagrodzenie na Twoje konto.

Rozliczamy się na podstawie faktur. Jeśli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej, pomożemy Ci znaleźć przewoźnika, który będzie Twoim formalnym pracodawcą.

Kurier miejski delivo – zarobki

Większość zależy od Twojej dyspozycji w najgorętszej porze dnia – czyli w godzinach 10-15. Wtedy zarobki kuriera miejskiego wynoszą średnio 40-60 zł brutto na godzinę. Tyle przeciętnie zarabia kurier miejski delivo.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na cenę przesyłki, a więc także na Twój zysk z jednego przewozu. Jest to między innymi waga i dystans do pokonania. Ponadto, za sam podjazd do nadawcy otrzymujesz na starcie około 7-8 zł.

Czy praca kuriera miejskiego się opłaca?

Jednym z największych atutów w pracy kuriera miejskiego delivo jest to, że to Ty decydujesz kiedy chcesz pracować. Dlatego od Ciebie zależy, ile zarobisz. Możesz do tego podejść elastycznie.

Jeśli zdecydujesz się na pracę wyłącznie w najbardziej opłacalnych godzinach (10-15) od poniedziałku do piątku, jesteś w stanie zarobić 1000-1500 zł brutto tygodniowo. W skali miesiąca jest to 4000-6000 zł brutto – i to pracując po około 5 godzin dziennie.

Co więcej, możesz wypełnić swój dzień pracy dodatkowymi zleceniami. Na przykład bardzo korzystne jest łączenie przewozu przesyłek miejskich z przewozami osobowymi. Wówczas wykonując jeden kurs możesz zarobić podwójnie, przewożąc jednocześnie przesyłkę i pasażera.

Ile zarabia kurier miejski? Podsumowanie

Na pytanie, ile zarabia kurier miejski, najlepiej odpowiedzieć – to zależy. Wynagrodzenie jest uzależnione przede wszystkim od ilości przepracowanych godzin i dyspozycyjności w najgorętszej porze dnia. Większe zarobki zapewni Ci także dobra znajomość miasta, dzięki której możesz wykonać więcej zleceń w tym samym czasie a także łączenie zleceń i wykonywanie kilku zadań jednocześnie.

Chcesz wiedzieć, jak zostać kierowcą delivo?

Dowiedz się więcej

Załóż darmowe konto i pracuj, jak Ci wygodnie!

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas