Miejski kurier dla lokalnego sklepu. Na jakiej zasadzie to działa?

kurier-miejski-dla-lokalnego-sklepu-3

Prowadzisz sklep i zastanawiasz się jak zwiększyć sprzedaż? Może warto wyjść naprzeciw klientom i zaoferować im zakupy bez wychodzenia z domu? Praktycznie każdy lokalny sklep może skorzystać z takiej szybkiej przesyłki. To proste – klient robi zakupy zdalnie, pracownik pakuje je, a miejski kurier dostarcza do rąk własnych w ciągu kilku chwil. Sprawdź, jak wykorzystać dostawy lokalne w Twojej firmie.

Jak wykorzystać dostawy w lokalnym sklepie?

Jeśli prowadzisz lokalny biznes, możesz zwiększyć szansę na sprzedaż, wprowadzając możliwość dostawy zamówień bezpośrednio do klientów. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne w przypadku miejscowych sklepów stacjonarnych lub małych sieci handlowych. Skorzystają z niego firmy działające w wielu branżach. Będą to między innymi sklepy spożywcze i wielobranżowe, drogerie czy kwiaciarnie.

Wprowadzając taką możliwość, Twoja firma może uzyskać dostęp do zupełnie nowego segmentu klientów – tych, którzy nie chcą tracić czasu na chodzenie do sklepu. Jeśli rozwiążesz ich problem, to istnieje spora szansa, że to właśnie u Ciebie będą robić zakupy najczęściej.

Miejski kurier jako szansa dla lokalnego sklepu

Miejscowe sklepy spożywcze i inne placówki handlowe mogą natknąć się na problem ograniczonej liczby klientów. Może się on pojawić się zarówno w przypadku mało korzystnej lokalizacji, jak i wtedy gdy jest ona bardzo atrakcyjna.

Sytuacja 1: Kiepska lokalizacja sklepu

Jeśli Twój sklep znajduje się na obrzeżach miasta lub w mało popularnej dzielnicy, liczba Twoich klientów może nie być satysfakcjonująca. Niektóre miejsca mogą po prostu nie dają dużego potencjału na rozwój tego typu działalności.

Taką sytuację może zmienić wyjście do szerszej grupy klientów – tych, którzy robią zakupy kilka kilometrów dalej. Może warto zaoferować im możliwość zrobienia zakupów, które dostarczy miejski kurier – prosto pod ich drzwi?

Sytuacja 2: Zbyt dobra lokalizacja sklepu

Każdy kij ma dwa końce. Bardzo dobra lokalizacja może okazać się atutem również dla Twojej konkurencji. Prowadząc sklep w takim miejscu, musisz mieć świadomość, że za rogiem może zaraz pojawić się znany market.

Ale zaraz… Czy z dużymi rywalami nie można konkurować? Oczywiście, że można – a nawet trzeba. Bo chodzi przecież o Twoich klientów. A jakby tak odrobinę zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną? Zrobisz to, dając klientom możliwość zrobienia zakupów z dostawą do domu

Jak zorganizować zakupy z dowozem?

Okej, pomysł jest, chęci są, ale jak to wszystko zrobić?

W każdym biznesie można rozegrać to na różne sposoby. Jednak w większości firm rozwiązania mogą być przynajmniej dwa:

  • przyjmowanie zamówień telefonicznie.
  • stworzenie systemu do składania zamówień on-line.

Telefoniczna obsługa zamówień z pewnością sprawdzi się w przypadku kwiaciarni lub restauracji. 

Natomiast jeśli prowadzisz sklep z szerszym asortymentem, Twoi klienci będą potrzebować chwilę na porównanie i zastanowienie się, co dodać do wirtualnego koszyka. Warto więc zastanowić się nad stworzeniem własnego sklepu internetowego i umożliwienie w nim wysyłki zakupów za pośrednictwem kuriera miejskiego.

Dostawa zakupów ze sklepu – miejski kurier delivo

Znasz już atuty dostawy zakupów ze swojego sklepu. Wiesz już też w teorii, jak zorganizować taką funkcjonalność. Pora dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce.

W delivo robimy to tak, żeby cały proces był dla Ciebie jak najbardziej elastyczny.

  1. Otrzymujesz zamówienie od klienta.
  2. Dane na temat dostawy i płatności wpadają do naszego panelu nadawcy dzięki łatwej integracji z Twoim systemem.
  3. Za pomocą dosłownie kilku kliknięć zamawiasz podjazd kuriera.
  4. Rozliczasz przesyłkę szybką płatnością lub BLIKiem. Możesz też wybrać dostawę za pobraniem.
  5. W międzyczasie pakujesz zakupy i drukujesz list przewozowy.
  6. Wydajesz przesyłkę kurierowi, który zawozi przesyłkę bezpośrednio do klienta.
  7. Otrzymujesz powiadomienie, że zamówienie dotarło do celu.

Miejski kurier delivo to rozwiązanie dopasowane do Twojego biznesu.

Jak widać nie jest to nic skomplikowanego. Możesz skorzystać z naszego panelu nadawcy, kiedy chcesz. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy nawiązali stałą współpracę. Możesz wówczas liczyć na dostępność kuriera miejskiego w dogodnym dla Ciebie czasie i ustalić szczegółowe parametry przesyłek.

Dowiedz się więcej o usłudze kuriera miejskiego delivo.

Prowadzisz sklep i zastanawiasz się jak zwiększyć sprzedaż?

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas