Przesyłki miejskie – czym są i jak działają?

Przesylki-miejskie-czym-sa-i-jak-dzialaja-1

Potrzebujesz podrzucić dokumenty do firmy, ale nie uśmiecha Ci się stanie w korkach? Chcesz zrobić prezent komuś bliskiemu i wysłać kwiaty? A może nie masz czasu, żeby jechać na zakupy i wolisz, żeby ktoś Ci je przywiózł? W każdej z tych sytuacji, problem rozwiązują przesyłki. Dostawa jest możliwa tego samego dnia, a nawet w ciągu godziny. Kurier przyjeżdża do Ciebie po przesyłkę i od razu dostarcza ją we wskazane miejsce. Dzięki temu Twoje sprawy są załatwione, a Ty oszczędzasz czas i możesz zająć się tym, co lubisz.

Czym są ekspresowe przesyłki miejskie?

Usługi przesyłek miejskich polegają na dostarczeniu dowolnego przedmiotu we wskazane miejsce w możliwie najkrótszym czasie. Tworząc taką przesyłkę, nadajesz jej priorytet. Niektóre zlecenia realizowane są nawet w ciągu godziny. Na naszym blogu opisywaliśmy już, jakie są różnice między same day delivery, a one hour delivery.

Przesyłki miejskie idealnie się sprawdzają, jeśli potrzebujesz coś szybko wysłać na terenie tego samego miasta. Kwestia doręczenia zależy tylko od kuriera. Nie ma konieczności przyjmowania pakunku w sortowni czy centrum logistycznym. Dlatego nie ma też ryzyka opóźnienia, czy zagubienia przesyłki w drodze.

Jakie przesyłki mogę być nadane?

Każda firma kurierska ma swoje regulaminy określające przedmioty dopuszczone do transportu. Tak samo jest, jeśli chodzi o przesyłki miejskie realizowane przez naszą platformę delivo. Przede wszystkim, wysyłany przedmiot nie może ważyć więcej niż 30 kg. Natomiast jego najdłuższy bok nie może przekraczać 60 cm. Jednak jeśli potrzebujesz nadać dużą lub ciężką przesyłkę, zorganizujemy dla Ciebie specjalny transport. Wystarczy, że do nas napiszesz.

Większość przesyłek miejskich to drobne pakunki, listy, kwiaty i prezenty. Jeśli chcesz komuś wysłać bukiet róż lub zamówić zakupy z dostawą kurierem miejskim, sprawdź, czy dany sprzedawca oferuje tego typu przesyłki. Poza zleceniami dla osób prywatnych, realizujemy również usługi kuriera miejskiego dla biznesu. To duże ułatwienie dla klientów, ponieważ nie muszą oni samodzielnie zamawiać transportu.

Kto może skorzystać z przesyłek miejskich?

Przesyłki miejskie to rozwiązanie idealne dla osób prywatnych oraz firm. Jeśli chcesz wysłać przesyłkę miejską, wystarczy kilka kliknięć i kurier już jest w drodze. Odbiera od Ciebie pakunek i zawodzi tam, gdzie trzeba. Dlatego przesyłki miejskie delivo to bardzo wygodne rozwiązanie dla nadawców – zarówno tych, którzy wysyłają okazjonalnie, jak i tych którzy potrzebują sprawnej logistyki miejskiej w codziennej pracy. Jeśli prowadzisz firmę, dowiedz się jak zorganizować dostawy lokalne.

Jak działają przesyłki miejskie delivo?

Praca kuriera miejskiego polega na tym, że dostarcza on Twoją przesyłkę w najszybszym możliwym czasie. Czasami może on zebrać kilka zleceń z jednego rejonu i po kolei rozwozić do właściwych miejsc. Taką formę dostaw można nazwać same day delivery. Jeśli jednak określisz, że Twoja przesyłka miejska ma wysoki priorytet, kurier zawiezie ją bezpośrednio do odbiorcy. Wówczas mamy do czynienia z one hour delivery. Dostawy w ciągu godziny są nieco droższe, ale dzieją się naprawdę w ekspresowym tempie.

Zlecenie przewozu tworzysz przez internet, wpisując dane nadawcy i odbiorcy. Po wybraniu formy doręczenia i opłaceniu zamówienia, informacja o Twojej przesyłce miejskiej pojawia się w aplikacji kuriera, który jest najbliżej Ciebie. Jeśli może on przyjąć w tej chwili zlecenie, od razu dostajesz powiadomienie, że już do Ciebie jedzie. Natomiast jeśli realizuje on w tym samym czasie dostawę z wysokim priorytetem dla innego klienta lub kończy niedługo pracę, system przekazuje Twoje zlecenie innemu kurierowi, który jest w okolicy.

Jak można nadać przesyłkę miejską?

Aby zlecić doręczenie naszemu kurierowi, wystarczy, że zarejestrujesz się w panelu delivo i wpiszesz dane dotyczące wysyłki. Informacje, których potrzebujemy to m.in imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy email. Na Twoją skrzynkę internetową wysyłamy wiadomość o przyjęciu zlecenia, dokumenty przewozowe oraz potwierdzenie doręczenia, gdy przesyłka miejska dotrze już do celu.

Tworząc zlecenie przewozu podajesz także wymiary i wagę pakunku oraz wartość ubezpieczenia (jeśli chcesz skorzystać z ubezpieczenia). Na tym etapie możesz także określić kwotę pobrania, którą kurier odbierze od adresata. Możesz zaplanować odbiór Twojej przesyłki i realizację dostawy na inny na inny dzień.

Delivo – bezpieczne przesyłki miejskie

W delivo kładziemy nacisk na bezpieczeństwo. Twoim doręczeniem zajmują się profesjonaliści. Nasi kurierzy dbają o to, żeby każda przesyłka miejska dotarła do celu w idealnym stanie, nawet jeśli są to delikatne kwiaty. W razie potrzeby, każdą przesyłkę możesz także ubezpieczyć. Natomiast jeśli chodzi o kwestię płatności, to współpracujemy tylko z zaufanymi platformami finansowymi takimi jak tpay oraz blik.

Zastanawiasz się jak szybko Twoja przesyłka miejska dotrze do odbiorcy? Wyślij ją z delivo i przekonaj się, czym jest nowoczesna logistyka miejska. Załóż konto za darmo.

Nadaj szybką przesyłkę miejską!

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas