Jak zorganizować system dystrybucji lokalnych przesyłek dopasowany do Twojej firmy?

Jak-zorganizowac-elastyczny-system-dystrybucji-przesylek-w-twojej-firmie-1

Prężnie działająca firma potrzebuje sprawnej logistyki. Niezależnie od tego, w jakiej działasz branży, z pewnością załatwiasz wiele spraw, które wymagają od Ciebie czasochłonnych dojazdów. A może wysyłasz swoje produkty do klientów z Twojego miasta? Jeśli tak, to przyda Ci się elastyczny system dystrybucji przesyłek lokalnych. Może to brzmi jak coś skomplikowanego… Ale to proste – kurier miejski przyjeżdża, kiedy chcesz, a Ty nie martwisz się staniem w korkach.

Co to jest system dystrybucji?

Na początku trzeba wyjaśnić, co to jest właściwie ten system dystrybucji. Jest obecny w każdej firmie handlowej i produkcyjnej. Bez niego przedsiębiorstwo nie jest w stanie działać, a na pewno nie efektywnie.

System dystrybucji to część logistyki zajmująca się transportem od strony wykonawczej i organizacyjnej. To system zarządzania dostawami, kierowcami, flotą pojazdów. W ramach niego możesz na przykład skorzystać z usług kuriera miejskiego, który usprawni małą logistykę w Twojej firmie.

System dystrybucji może kształtowany świadomie lub nie. My zalecamy tę pierwszą opcję. A powód jest prosty – jeśli robisz coś świadomie, możesz to optymalizować. Ulepszać. Dzięki dobrze stworzonemu systemowi dystrybucji możesz przyspieszać dostawy, zmniejszać koszty czy skracać czas pracy (swój lub swoich pracowników).

Delegowanie obsługi przesyłek firmowych

Każdy przedsiębiorca, który chce zwiększać efektywność swojej firmy musi nauczyć się delegować zadania. Dzięki temu ma on więcej czasu na odpoczynek lub robienie rzeczy, w których jest niezastąpiony.

A może by tak zacząć delegować przesyłki firmowe?

Pomyśl, jak często zawozisz dokumenty do urzędu albo do księgowej? Ile godzin dziennie stoisz w korku, bo musisz dostarczyć klientowi zamówiony produkt? A przecież nie musisz robić tego osobiście.

Jeśli brakuje Ci czasu na rozwijanie biznesu, bo jesteś sam swoim kurierem, to najwyższa pora zacząć delegować przesyłki firmowe. Do ulepszenia systemu dystrybucji wcale nie musisz zatrudnić do tego sztabu kierowców i brać w leasing nowych aut. Wystarczy elastyczna umowa z lokalnym kurierem – taka, która będzie dopasowana do specyfiki Twojego biznesu.

Umowa z kurierem miejskim

Zawierając umowę z globalną firmą kurierską, zapewne spotkasz się z pojęciami takimi jak: “minimum logistyczne” albo “minimum wysyłkowe”. W przypadku małych firm jest to opłata za to, że są małe. Ale czy musisz się określać, ile przesyłek miesięcznie będziesz wysyłać? Oczywiście, że nie!

Jeśli w Twojej firmie nie wysyłacie systematycznie dużej ilości przesyłek, potrzebny jest Ci elastyczny system dystrybucji.

Elastyczny system dystrybucji przesyłek miejskich

Elastyczne podejście pozwala na dopasowanie usług logistycznych do warunków, jakie panują w Twojej firmie. Może być to nieregularna wysyłka, nietypowe przedmioty czy potrzeba pojawienia się kuriera o konkretnej godzinie.

Oczywiście możesz za każdym razem osobno zamawiać kuriera miejskiego i rozliczać każdą przesyłkę z osobna. Jednak dla większej wygody warto jest zawrzeć korzystną umowę – taką, która da Ci swobodę działania i nie będzie wymagała od Ciebie dużo pracy.

Właśnie w taki sposób podchodzimy do swojej pracy w delivo. Tworzymy systemy dystrybucji przesyłek miejskich skrojone na miarę Twojej firmy. Nie wymagamy, żebyś wysyłał codziennie dziesiątki paczek. Przyjmujemy niestandardowe zlecenia i – co najważniejsze – dostarczymy Twoją przesyłkę w ciągu godziny. Zobacz naszą elastyczną ofertę dla firm.

Ile zarabia kurier miejski? Zostań kierowcą delivo! 13/07/2021

Ile zarabia kurier miejski? Zostań kierowcą delivo!

Nie wszyscy wiedzą, że praca kuriera miejskiego może być świetnym sposobem na bycie swoim szefem. Pozwala ona na elastyczne dopasowanie godzin pracy i wybór najbardziej opłacalnych zleceń. Zatem czy warto pracować jako kurier miejski? Zobacz, jakie zarobki możesz osiągnąć w delivo!

Czytaj dalej
Dowiedz się jak usprawnić system dystrybucji przesyłek lokalnych w swojej firmie!

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas