Same day delivery, czyli sposób na zwiększenie liczby klientów w Twoim sklepie internetowym

same-day-delivery-w-sklepie-internetowym-4

Badania prowadzone na rynku e-commerce pokazują, że duża część użytkowników odwiedzających sklepy internetowe decyduje się na zakup ze względu na wygodną dostawę. Grupa ta powiększa się z roku na rok, co oznacza, że oferowanie szybkiej wysyłki będzie spotyka się z coraz większym entuzjazmem i staje się standardem w tej branży. Dlatego warto to wdrożyć już teraz. Dzięki zapewnieniu błyskawicznej dostawy obniżysz ilość porzuconych sesji – szczególnie na poziomie koszyka – a co za tym idzie zyskasz szansę na zwiększenie przychodu.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego lub zajmujesz się jego zarządzaniem, przeanalizuj ruch na stronie pod kątem lokalizacji użytkowników. Jeśli wśród Twoich klientów znajduje się spora grupa, która zamawia towar z wysyłką do tej samej miejscowości, w której prowadzisz wysyłkę, jest to dobry moment na wdrożenie same day delivery – modelu dostaw realizowanych tego samego dnia, w którym klient składa zamówienie.

Same day delivery z perspektywy klienta

Załóżmy, że prowadzisz w internecie sklep odzieżowy. Mimo lepszych i gorszych okresów w roku, każdego dnia wysyłasz mniej więcej tyle samo zamówień. Klienci wybierają różne formy dostawy, ale widzisz, że niektóre przesyłki docierają do innej dzielnicy w tym samym mieście albo nawet kilka przecznic dalej. A mimo to dostawa trwa najczęściej 2 dni. Czemu by nie można było przyspieszyć tego procesu?

Pytanie powinno raczej zaczynać się od “jak można”, bo z pewnością jest to w zasięgu ręki. Skoro klienci nie idą do galerii przymierzyć ubrań przed zakupem, to znaczy, że najczęściej wolą wygodny tryb zamawiania – bez wychodzenia z domu. Ale tam przecież dostaliby produkt od razu.

Dla ich wygody możesz połączyć wygodę z szybkością, wdrażając do swojego sklepu internetowego logistykę same day delivery. W praktyce wygląda to tak, że klient, który składa zamówienie rano lub koło południa, po południu otrzymuje zamówione produkty.

Większy zysk dla sklepu internetowego

Z analitycznego punktu widzenia, logistyka e-commerce opierająca się na same day delivery, zwiększa szanse na pozyskanie konwertującego ruchu. Co prawda klient, dokonując zakupu jest świadomy czasu oczekiwania na przesyłkę. Jednak jeśli dostawa trwa zbyt długo, może to być jego pierwsza i ostatnia transakcja w Twoim sklepie. Bo pewnie dobrze wiesz, że najlepszy klient to powracający klient. Dlatego nie możesz dopuścić, aby się za bardzo niecierpliwił.

Pozytywna ocena sprzedawcy przez kupującego to jedno. Drugą kwestią jest to, że dzięki błyskawicznej dostawie możesz dotrzeć do zupełnie nowej grupy odbiorców. W niektórych branżach czas ma bardzo duże znaczenie. Jest tak na przykład w turystyce, bo klienci bardzo często robią zakupy na ostatnią chwilę przed wyjazdem. Oferując szybką dostawę jesteś na wygranej pozycji, ponieważ pozostałe sklepy najczęściej zrzucają odpowiedzialność za zbyt długą dostawę na firmę kurierską.

Jak wyglądają błyskawiczne dostawy od środka?

Po wdrożeniu natychmiastowych dostaw, z punktu widzenia obsługi sklepu zmienia się niewiele. Na stronie pojawia się nowa metoda wysyłki, a do magazynu przyjeżdża inny kurier. Następnie rozwozi on wszystkie przesyłki bezpośrednio do klientów – bez potrzeby dojeżdżania do centrum logistycznego czy sortowni.

Do twojej dyspozycji jest także nowa platforma nadawcza, w której możesz zamówić podjazd kuriera miejskiego. Jedną z nich jest delivo – serwis crowdsourcingowych przewozów kurierskich działających w obrębie jednego miasta. Dzięki łatwej integracji API, platforma może być połączona z systemem, na którym działa Twój sklep. Wówczas możesz nadawać przesyłki bezpośrednio z panelu zamówień.

Kurier miejski delivo dla Twojego sklepu internetowego

Jak widać, logistyka w systemie same day delivery daje szansę na zwiększenie liczby klientów w Twoim sklepie. A dostawa w kilka godzin z pewnością zapisze się pozytywnie w ich pamięci.

Jeśli zatem myślisz o wdrożeniu tego modelu w swojej formie, rzuć okiem na ofertę delivo. Chętnie opowiemy Ci więcej o tym, jak działają nasze błyskawiczne dostawy. Zarejestruj konto i zacznij wysyłać już dzisiaj.

 

wróć do bloga

Nadaj szybką przesyłkę miejską!

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas