Kurier miejski dla firm – czy sprawdzi się w Twojej branży?

kurier-miejski-dla-firm-czy-sprawdzi-sie-w-mojej-branzy-4

Niemal każda branża uzależniona jest od usług logistycznych, począwszy od międzynarodowego transportu, na błyskawicznych dostawach lokalnych kończąc. W wielu firmach to właśnie “dostawy ostatniej mili” kończą cały proces dystrybucji. Jeśli klient nie może lub nie chce kupić produktu w punkcie stacjonarnym, wybiera doręczenie pod wskazany adres. Czas mierzony od momentu złożenia zamówienia jest więc na wagę złota, dlatego błyskawiczna dostawa sprawi, że klient będzie bardziej zadowolony z zakupów. A potem zrobi kolejne.

Czy kurier miejski sprawdzi się w moim biznesie?

Zamówienie z dostawą do domu najczęściej kojarzy się z zakupami w sklepach internetowych. Jednak skorzysta z nich także wiele innych firm. Będą to między innymi lokale gastronomiczne oferujące jedzenie z dowozem czy lokalne sklepy spożywcze, drogerie dostarczające zakupy pod drzwi klienta, kwiaciarnie a także biura i urzędy. Doświadczenie podpowiada, że popyt na tego typu lokalne usługi transportowe dynamicznie rośnie. Dlatego jeśli prowadzisz firmę, bardzo możliwe, że kurier miejski sprawdzi się także u Ciebie.

E-commerce

Spora część Twoich klientów robi u Ciebie zakupy ze względu na to, że nie musi przy tym wstawać z fotela. Może warto jeszcze bardziej zwiększyć ich komfort? W branży e-commerce umożliwia to między innymi kurier miejski z dostawą tego samego dnia. Jeśli wysyłasz produkty do tego samego miasta, w którym masz magazyn, zaoferuj kupującym możliwość doręczenia zamówień tego samego dnia. Z pewnością odwdzięczą Ci się oni częstszymi zakupami.

Gastronomia

Błyskawiczne dostawy lokalne sprawdzą się także wśród restauracji czy barów. Wysyłając jedzenie do głodnych klientów, musisz pamiętać, jak cenna jest każda minuta. I że gorąca, świeża pizza smakuje dużo lepiej od tej spóźnionej. Dlatego szybki kurier miejski musi gwarantować dostawę w maksimum godzinę.

Biura, urzędy, placówki publiczne

Jeśli masz napięty grafik, gonią Cię deadliny, a załatwianie formalności przyprawia Cię o nadciśnienie, być może powinieneś oddelegować komuś niektóre zadania. Dostarczanie dokumentów do podpisu w innym biurowcu, składanie wniosków w urzędzie – to wszystko może za Ciebie zrobić kurier miejski. W tym czasie możesz zająć się rzeczami, w których jesteś niezastąpiony.

Dostawy z lokalnych sklepów

Pewnie zauważyłeś, że w niektórych sklepach można skorzystać dostarczenia zakupów do domu. Są to między w głównej mierze znane sieci spożywcze lub kosmetyczne. Część z nich oferuje dostawę swoim transportem, a niektóre korzystają z rozwiązań firm zewnętrznych.

Pierwsza opcja wymaga sporych nakładów finansowych do stworzenia floty pojazdów i zatrudnienia kierowców. Natomiast drugie rozwiązanie jest bardzo elastyczne, ponieważ wybrany kurier miejski może zjawić się u ciebie na żądanie lub o stałych porach. Więc jeśli prowadzisz lokalny sklep, wprowadzając dostawy tego samego dnia, możesz stać się bardziej konkurencyjny.

Dostawa kwiatów i prezentów

Podarowanie komuś pachnącego bukietu kwiatów jest najpiękniejszą formą wyrażenia uczuć. Jednak czasem nie możemy się spotkać i wręczyć go osobiście, o czym boleśnie przekonała nas pandemia. W takim przypadku możemy wyrazić swoją pamięć lub wdzięczność, wysyłając bliskiej osobie kwiaty. Oczywiście muszą być one dostarczone szybko, aby zachowały swój urok. Jeśli prowadzisz kwiaciarnię, możesz zyskać nowych klientów, poprzez zaproponowanie im wysyłki kwiatów pod wskazany adres. Z takiej przesyłki ucieszy się każdy.

Stacjonarne punkty usługowe

Dobra wiadomość jest także dla właścicieli firm usługowych. Kurier miejski obsłuży między innymi dostawy z serwisu telefonów, zawiezie odżywki i balsamy do gabinetu kosmetologicznego a nawet części samochodowe z hurtowni do warsztatu. Możliwości jest wiele, a z pewnością wykonujesz w swoim biznesie takie obowiązki, które polegają na jeżdżeniu w różne punkty miasta. Czy nie denerwuje Cię wieczne stanie w korkach? Przecież wiesz, że czas to pieniądz. Czemu by tak nie zaoszczędzić jednego i drugiego?

Błyskawiczny kurier miejski dla Twojej firmy

Skończ wreszcie tracić czas na dojazdy i zdobądź więcej klientów. Korzystając z usług kuriera miejskiego, Twoja firma może zająć się tym, do czego została stworzona i zwiększyć przy tym dochód. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej, jak działa taki model logistyki, zapraszamy Cię na stronę delivo dla biznesu. Znajdziesz tam nieco więcej informacji i znajdziesz kontakt do specjalistów od błyskawicznej dostawy. Chętnie porozmawiamy o nowych możliwościach dla Twojej firmy. Załóż bezpłatne konto firmowe już teraz.

 

wróć do bloga

Nadaj szybką przesyłkę miejską!

Newsletter

Poza ekspresowymi przesyłkami dostarczamy także wiedzę o miejskiej logistyce.
Zostaw swój e-mail, aby być na bieżąco.

.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie i wyjaśnimy, jakie możliwości daje one hour delivery oraz w jaki sposób działa nasza sieć kurierów miejskich.

Napisz do nas